Spring naar bijdragen

Alle activiteit

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    Ja, eerder schreef je al dat empathie voor de prullenmand is, en naastenliefde iets dat verzonnen is geweest door naakte apen. En als duurzaam tijdloos wordt, heb je een probleem.
  3. Wie de smalle weg gaat trekt zich niets aan van spirituele prietpraat van garagisten met hun non-lineaire katalysatoren. Ieder zijn vak, garagisten hebben verstand van auto's, Paulus heeft verstand van zelfkennis. Galaten 6 leert ons dat ons gemoed ons bedriegt. Het boze bedriegt ons en het boze dat zijn we zelf. Het gemoed is de zetel van het voelen. Waar het verstand objectief probeert te zijn, is het gemoed juist sterk verbonden met de persoonlijke, innerlijke beleving. Het kleurt hoe wij de buitenwereld ervaren via directe emoties zoals vreugde, afkeer, angst of rust. Zolang jij
  4. Vandaag
  5. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    Bizar fenomeen is dat Steiner niet ontkent wat jij zegt, maar jij wel wat hij zegt. Maar dat is het simpele stuk, wanneer iemand een positie kiest uit een reeks van twaalf, snel een andere in de plaats stellen om er een warboel van te maken. Vreemd eigenlijk, dat het zo simpel zou kunnen zijn, haast een wonder dat we dat niet eerder hebben opgemerkt.
  6. Galaten 6 gaat ook over het geestelijke leven. 1 Broeders, indien ook een mens vervallen ware door enige misdaad, gij, die geestelijk zijt, brengt den zodanige te recht met den geest der zachtmoedigheid; ziende op uzelven, opdat ook gij niet verzocht wordt. 2 Draagt elkanders lasten, en vervult alzo de wet van Christus. 3 Want zo iemand meent iets te zijn, daar hij niets is, die bedriegt zichzelven in zijn gemoed. Wie geestelijk is en vervallen is tot enige misdaad kan -ziende op zichzelf- dit recht zetten met zachtmoedigheid. Paulus schrijft hier over het waarneme
  7. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    En wat je dan voor, Dreft of Mister Proper?
  8. Het vlees moet minder worden, de geest moet wassen. Als variant op een Bijbelvers. Wat wil zeggen dat het volstaat om zintuigelijk (vleselijk) waar te nemen. De rest van de zielenkrachten schenk je aan de (jou onbekende) geest.
  9. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    Is het dat wat je verzwegen hebt, iedereen kan dat gewoon lezen.
  10. Het woord πνευματικός, pneumatikos, wordt 26 keer gebruikt in de NT. Romeinen 1:11 bijvoorbeeld. ἐπιποθῶ γὰρ ἰδεῖν ὑμᾶς, ἵνα τι μεταδῶ χάρισμα ὑμῖν πνευματικὸν εἰς τὸ στηριχθῆναι ὑμᾶς Vert: Want ik verlang om u te zien, opdat ik u enige geestelijke gave mocht mededelen, ten einde gij versterkt zoudt worden; Maar ook in Romeinen 7: 14 Οἴδαμεν γὰρ ὅτι ὁ νόμος πνευματικός ἐστιν· ἐγὼ δὲ [a]σάρκινός εἰμι, πεπραμένος ὑπὸ τὴν ἁμαρτίαν. Vers: Want wij weten, dat de wet geestelijk is, maar ik ben vleselijk, verkocht onder de zonde. Zoals we zien is de s
  11. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    Ja, misschien wordt het tijd om ook dat los te laten?
  12. Ik heb nog iets veel belangrijkers verzwegen.
  13. Andere vragen leiden tot andere wegen, is een klassieker.
  14. TTC

    De psychikos en de pneumatikos

    Een van de belangrijkste aspecten van de geestelijke mens laat je buiten beschouwing, hij/zij is niets.
  15. Gisteren
  16. 1. De geestelijke mens onderscheidt zich van niemand. 2. De geestelijke mens leert niet met mensenwoorden, maar met woorden van de Heilige Geest. 3. Zodoende geestelijke dingen met het geestelijke samenvoegend. 4. De geestelijke mens heeft ontvangen de Geest Gods en heeft zich afgewend van de geest der wereld. Tot zover wat Paulus er over te melden heeft. 5. De geestelijke mens kent het geestelijk zelf wat zich van niemand onderscheidt. (Eigenlijk hetzelfde als 1, maar dan anders gezegd) De geestelijke mens kent dus het universele zelf. 6. De geestelijke mens i
  17. Alleen de natuurlijke mens bewandeld de brede weg.
  18. Korte samenvatting AI over het verschil tussen de natuurlijke en de geestelijke mens: Dit onderscheid kan ik wel accepteren. Nu een wat langer antwoord, ook van de AI: Omdat het verschil in Korinthiërs wordt gemaakt, moeten we het onderscheid dat Hopper maakt denk ik wel serieus willen nemen. Vreemd genoeg heeft Hopper op dit forum laten doorschemeren dat hij dit onderscheid kon opmaken uit het Johannes-evangelie (als ik hem goed heb begrepen en als ik het mij goed herinner); Korinthiërs heeft hij zeker niet genoemd. Zelf heeft hij overigens het verschil nooit willen toelichten
  19. 🤣 Als er een iemand Christus voor het karretje spant ben jij het wel... De Joden en dus ook Jezus geloofden in een hiernamaals. Jij niet, jij gelooft dat je er hierna niet meer bent. Zoals een atheist, maar dat is wat te algemeen voor jou. Kan je jouw wijsheid niet etaleren. Paulus geloofde ook in een opstanding, en dan een hiernamaals. Jezus zou terugkomen, en dan zou iedereen eeuwig leven. Dus doe niet alsof jij precies Christus navolgt, en anderen Christus voor het karretje spannen. Double standards.
  20. Wie zich verdiept in symbolische systemen, loopt soms het risico steeds maar weer nieuwe betekenislagen te ontdekken. Dit kan inspireren maar evengoed overweldigen, verwarren, of zelfs verstikken. Binnen herstel- en/of groeitrajecten kan dit een benauwende gedachte zijn, met finaal mogelijks de perceptie dat het leven in z’n totaliteit zinloos is. Dit werkt bezwarend, misschien ligt de grootste waarde daarom niet zozeer in het vinden van een definitief antwoord op alle grote levensvragen, maar in de wijze waarop we in praktijk met zulke vragen leren omgaan.
  21. Afgelopen week
  22. Mijn oprechte excuses Israel. Iedere moslim verdient de dood na wat ze u en ons aandeden. Oprechte excuses.
  23. De makkak en de Palestijn hebben ons als gast in ons continent getoond waarom ze allemaal beter uitgeroeid worden. Dus ge moet die verkrachtingscultuur nergens naartoe sturen. Europa ziet in waarom ze allemaal afgemaakt moeten worden. Mijn excuses Israel, ik werd te emotioneel bij kinderen vergetende dat ze verkrachters baren die iedereen willen veroveren. Oprechte excuses. Let's kill them all.
  24. Als de EU niet met scherp op deze invasieve ongeletterde mohammedanen aka de makak schiet, is de blanke genocide door de EU bewezen. Na het WK kunt ge echt niet meer zeggen dat die barbaren in vrede komen. Kill them all.
  25. Der zijn weer meer dan tientallen duizenden makakken ons contintent illegaal binnengedrongen, nadat ze ons via het wk (iets dat leuk moet zijn) de oorlog verklaarden. Wanneer gaat de EU dit eindelijk als een invasie zien en met scherp schieten? Amper 1 dag nadat die Marokkanen/makakken ons contintent invadeerden deden ze al aan homejacking. Als de EU ons niet met scherp beschermt tegen deze invasieve barbaarse Mohammedamen, moet ze ons op zijn minst de vrijspraak geven als we die ongeletterde mohammedanen zelf afmaken. Ongeacht welke illegale, illegalen afmaken = altijd zelfverdediging.
  26. Bij dezen verklaar ik mijzelf tot Heer der heren en Koning der koningen.
  27. O Jah van de hoge troon, volgens Uw manipulatieve Woord moogt Gij mij in dit leven wegen, veroordelen of neerwerpen in de diepte, indien dat werkelijk Uw wil is. Waarlijk, dan verkies ik de afgrond boven de knieën voor een machteloze vorst als Gij. Want eens zal Uw kroon breken, Uw altaar verstommen en Uw troon de mijne worden. Doch voordat Gij mij, mijn vlees en mijn balzak overdraagt aan het vuur onder de wereld, hoor eerst mijn eis. Schenk mij de hoogste prijs uit de loterij, niet minder dan dertig miljoen euro, vrij van belasting en vrij van verlies. Schenk mij daarbij een lichaa
  28. Louter intuïtief denk ik niet dat het onterecht is wat je hier stelt, en wellicht wordt dat pas helder wanneer je er wel aan zou beginnen?
  29. swqipuui

    adsasfrsd

    https://acetest.me ACE Test: Adverse Childhood Experience Assessment
  1. Meer activiteit laden
×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies op je apparaat geplaatst om de werking van deze website te verbeteren. Je kunt je cookie-instellingen aanpassen. Anders nemen we aan dat je akkoord gaat. Lees ook onze Gebruiksvoorwaarden en Privacybeleid