Spring naar bijdragen

sjako

Moderators Levensbeschouwing
  • Aantal bijdragen

    10.946
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

Over sjako

  • Rang
    CrediOrca

Recente profielbezoeken

17.456 profielweergaven
  1. Hoezo is dat een feit? Ik weet persoonlijk dat Hij wel degelijk helpt, maar daar gaat wel een geloofsproces vooraf. Je moet Jezus aannemen als je Redder en Messias en begrijpen wat zijn loskoopoffer inhoudt. Ook moet je er naar leven. Dan gaat Gods geest in je werken. God kan Zich niet bemoeien in de wereldgelegenheden. En satan richt zijn pijlen op alles wat met God te maken heeft. Het is een spirituele oorlogsvoering. Je ziet het veel te klein. Je moet het in het grotere perspectief zien. God gaat het echt wel goedmaken met de slachtoffers.
  2. Maar dat is het helpen van personen. Satan is nu de heerser van deze aarde. Vandaar al die oorlog en ellende. Soms stuurt Jehovah inderdaad de geschiedenis. Dit is dan altijd in het voordeel van Zijn voornemen. Zo moest Israël tot de komst van de Messias beschermd worden, kost wat het kost. De Messias immers gaat namelijk alles weer recht zetten. De Messias zou uit Israël komen uit de stam Juda. Als er geen Israël meer was dan kon ook de Messias niet daaruit komen. Hij kan daar zelfs heidense volken voor gebruiken. Dus individueel helpt God dus personen, maar in wereldse gelegenheden mengt
  3. Ten eerste heeft onze Schepper daar alle recht toe. Zonder Schepper waren wij er niet geweest. Ten tweede gaat het recht tegen Gods soevereiniteit in. God is almachtig en soeverein. Hij duld terecht geen andere goden of regeerders dan Hij. En nu de mens daar wel voor gekozen heeft mogen we het uitzoeken. Individueel zal God ons helpen, maar op het gebied van wereldregering niet. Daar trekt satan aan de touwtjes. Het is een grote puinhoop. Straks of nu al heeft Hij bewezen dat we niet zonder God kunnen en nooit zal er ook maar 1 persoon zijn die het tegendeel kan bewijzen. God gaat de teugels w
  4. Job toch ook, maar die bleef getrouw. Het dienen van God moet niet afhangen van wat je van Hem nu krijgt. Het moet een onvoorwaardelijke aanbidding zijn. Omdat wanneer God Zich er mee zou bemoeien de strijdvraag beïnvloed zou worden. Wij mensen kunnen niet zonder God. Dat is toch wij als mensheid wilden: als God zijn. Maar we bewijzen het niet te kunnen. Dus als straks God wel in gaat grijpen is dat bewezen helemaal terecht. Nooit zal er een wezen zijn die kan beweren dat de mens zonder God kan. Als dat niet bewezen wordt dan zal satan of een ander machtig wezen het weer proberen.
  5. Omdat satan altijd al heeft beweerd dat een mens alleen God wilt dienen als de mens er zelf beter van wordt, dus uit eigenbelang. Jezus heeft sowieso bewezen dat dit niet zo is. Hij liet de ultieme onzelfzuchtigheid zien door Zijn leven te geven voor de mensheid. De hele strijdvraag is of wij het inderdaad zonder God kunnen. Dat was al de vraag van de slang aan Adam en Eva. Welnee, je gaat niet dood, maar zal als God zijn. Dus is dit zo? Daar moest tijd overheen om dat te bewijzen. Conclusie : we maken er een zooitje van.
  6. Neutrale blik gaat natuurlijk ook niet helemaal, maar ze hebben tot nu alle kans gehad en ze gaan maar door. Het is gewoon trollen en dat kan je objectief beoordelen.
  7. Hier laat je weer zien dat je er totaal niks van begrijpt of wilt begrijpen. Als God dat gedaan had dan was de strijdvraag juist in het voordeel van satan uitgevallen en was de oplossing verder dan ooit. Bijv als je naar Job kijkt. Was Job oprecht of was hij zo rechtvaardig naar God toe omdat God hem beschermde. Precies die vraag stelde hij aan Jehovah. Job 1:9 Maar Satan antwoordde Jehovah: ‘Het is toch niet voor niets dat Job ontzag voor God heeft? 10 U hebt als bescherming een omheining geplaatst rond hem en zijn huis en alles wat hij heeft. U hebt het werk van zijn handen gezegend, en zij
  8. Die conclusie hebben andere ook getrokken. Je denkt alles maar te weten en God te kunnen veroordelen. Ik weet wat ik meegemaakt heb. Ik denk dat iedereen mij als vrij nuchter beschouwd en dat ben ik ook. Een nachtmerrie komt bijv niet uit, maar dit tot in de details. Bovendien is het te controleren, want de volgende dag heb ik een vriend hierover gesproken en alles verteld. Die kan ook bepalen dat het idd is uitgekomen en dat waren zeker niet voor de hand liggende zaken. Jij bent hetzelfde laken een pak of erger. Ik weet precies wat een trol is. Jij voldoet sowieso aan alle eisen dus ik
  9. Die angstaanvallen kwamen ook doordat ik maar geen werk kon vinden. Die nachtmerrie was geen nachtmerrie, maar zeker weten een boodschap. Tot in de details uitgekomen. Toen ik actie had genomen had ik binnen een maand werk en was overal vanaf. Het is geen gevalletje van het jezelf moeilijk maken.
  10. Dat heb ik al vaker uitgelegd. Dit heeft alles met de Strijdvraag te maken. Bovendien heeft het als gevolg gehad dat Israël weer werd opgericht. God geeft ze straks weer een opstanding. De Duitsers kon hun lichaam wel vernietigen maar de ziel, de hele persoon, niet. Welnee, je zoekt een excuus. Jezus had op veel profetieën helemaal geen invloed. Zo werden zijn benen niet gebroken wat gewoonlijk was bij de straf. Al bij het vieren van het Pascha werd hier naar vooruitgewezen doordat de benen van het paschalam niet gebroken mochten worden.
  11. Ze zullen er vast wel zijn, maar zijn ze ook uitgekomen? In het OT zijn er bijv meer dan 300 profetieën die over Jezus gaan en allemaal zijn uitgekomen in Jezus. In Daniël bijv vind je het hele tijdschema over Jezus, wanneer Hij zou komen, zou sterven, dat Jeruzalem en de tempel dan vrij snel daarna vernietigd zou worden etc. Die tempel en zijn offerrituelen waren ook niet meer nodig, want Jezus had eens en voor altijd het offer ter vergeving gebracht. Daarom zal een eventuele derde tempel geen lang leven hebben, als hij al gebouwd gaat worden.
  12. Omdat Brahman geen een profetie bij het rechte eind had. Bovendien heeft Jehovah en Jezus Zichzelf leren kennen op een wel heel persoonlijke manier. Ik twijfel daar geen seconde aan.
  13. Ja klopt, daar ga ik celibatair mee om. Ik heb wel een periode gehad dat ik daar moeite mee had. Ik ben toen even een paar jaar ‘ontspoord’. Maar ik ben erachter gekomen dat het niks voor me is. Merkte ook dat God me losliet in die tijd. Ik was wel aangesloten bij een club van Christelijke homoseksuelen, het landelijke CHJC. Oprechte mensen, maar ik kon er met m’n geweten niet mee omgaan. Zal er niet teveel mee in detail gaan. Ik werd er absoluut niet gelukkiger van. Sterker nog, ik kreeg er angstaanvallen door. Het keerpunt was een heel levendige droom die ik me in details kon herinneren de
  14. Ze mochten bijv niet omgaan met vrouwen van vreemde volken. Ze woonden dus tussen vreemde volken. En ze namen soms ook verkeerde aanbidding over van ze. Israël was soms een lastig volk. Deut 31:16 Jehovah zei tegen Mozes: ‘Luister, je zult binnenkort sterven, en dit volk zal de vreemde goden gaan vereren die ze zullen aantreffen in het land waar ze naartoe gaan. Ze zullen mij verlaten en het verbond dat ik met hen heb gesloten, verbreken. 17 Dan zal mijn woede tegen hen oplaaien, en ik zal hen verlaten en mijn gezicht voor hen verbergen, totdat ze verslonden zijn. Nadat ze door veel elle
×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies op je apparaat geplaatst om de werking van deze website te verbeteren. Je kunt je cookie-instellingen aanpassen. Anders nemen we aan dat je akkoord gaat. Lees ook onze Gebruiksvoorwaarden en Privacybeleid