Spring naar bijdragen

LaRosa

Members
  • Aantal bijdragen

    2.529
  • Geregistreerd

  • Laatst bezocht

    Nooit

Berichten geplaatst door LaRosa

  1. Ik had het ook niet over gothic metal...de goths die ik ken (al noemen ze zich niet zo, ze worden wel zo gezien), houden soms wel van metal, maar meestal is het niet hun grote liefde ofzo.

    Zelf word ik ook wel eens voor goth aangezien, en ik luister veel medieval, folk, ethereal, elektronische muziek (denk veel bliebjes en bloerbjes, gedreun in combi met klassieke zangstem...), en weinig metal. Okee, de ghost love score van Nightwish is wel weer erg cool vind ik, maar geen metalhead zijn sluit niet uit dat sommige metal gewoon geweldig is. Drama en bombast widegrin.gif Maar toch heb ik liever nog dead can dance puh2.gif

  2. Ik snap het nietm heb dit punt nooit gesnapt nosmile.gif

    Hoe kan God nou van te voren, voor we gingen leven, hebben bepaald wie er gered zal zijn, en wie niet? Als ik ook maar iets van het christendom begrepen heb, is de vrije wil om voor God te kiezen een van de belangrijkste punten.

    En de liefde van God voor alle mensen, wij zijn tenslotte toch door Hem geschapen, en allemaal zijn kinderen? Hoe kan een liefdevolle Vader nou een aantal van Zijn kinderen al op voorhand afwijzen? En waarom, wat is het nut?

    Valentinus, de grootste gnostische theoloog, sprak ook van uitverkiezing. Voor hem waren er drie soorten mensen: de pneumatici,psychici en de hylici. De pneumatici waren bij voorbaat al gered en hoefden daar niets voor te doen. Dat ze gered waren wisten ze door een ervaring van gnosis: een Godservaring eigenlijk, 'en hij zag het licht'.

    De psychici waren twijfelgevalletjes, en de hylici waren gewoon verdoemd, jammer voor ze. Ik heb deze theorie altijd verworpen als mensvijandig. Hoe zou God zijn kinderen op voorhand kunnen afwijzen, en anderen kunnen aannemen, wat voor rottigheid ze ook uithaalden?

    Natuurlijk zeiden sommige valentinianen dan dat men aan de vruchten de boom kent, en dat 'echt verlichte' mensen geen rottigheid uithalen, Maar als die mensen dan vast blijven houden aan hun godservaring, dat ze 'reborn christian' zijn (ja dat bestond al in de tweede eeuw), breng er dan maar wat tegen in...

    Aan de vruchten kent men niet alleen de boom, ik vind ook dat de goedheid van de mens zich toont in de goedheid van zijn daden. Een goed mens is een mens die goed is voor zijn medemensen, uitverkoren of niet.

    Dit zijn mijn gedachten....ik word altijd heel opstandig van uitverkiezing, maar misschien begrijp ik het gewoon verkeerd...

  3. Quote:

    knipoog_dicht.gif

    It is I, it is I!

    (Hou van folk, loop graag in fantasievolle jurken met een middeleeuws tintje....)

    En ondanks dat ik erg van middeleeuwse dingen hou, fantasy lees en in veel jurken met extreem wijde mouwen loop, en dus voor 'de massa' redelijk in het gothic hokje pas, ben ik niet van duivels bezeten, aanbid ik Satan niet, probeer me zelfs verre te houden van de Mammon knipoog_dicht.gif, ga ik gewoon naar de kerk....en verhef ik mijn voorkeuren niet tot wetten voor mezelf: als het warm is ga ik niet in een lange zwarte jurk lopen, dan kies ik voor een korte flodderrok met waarschijnlijk een wit (ja WIT), of lichtgekleurd topje. Dat is dan gewoon lekkerder. En ik heb zelfs twee spijkerbroeken.

    In mijn kerk zijn ze eraan gewend dat ik soms in aparte kleding verschijn...ze waarderen het omdat ze weten dat het bij me past, dat het een expressie is van hoe ik me voel, wat ik wil zijn.

    Ben op het moment btw een van mijn lievelingsboeken aan het herlezen, 'Wuthering Heights', van Emily Bronte. Een vreselijk depressief, duyster (geweldige spelling widegrin.gif), naargeestig boek: het blijft maar slecht weer en de hoofdpersonen blijven maar ongelukkig. Heatcliff is een sociaal onaangespaste man en staat buiten de maatschappij. Is het slecht voor je, zoiets te lezen? Eigenlijk is het allemaal ontzettend 'gothic', voorzover boeken gothic kunnen zijn. Toch behoort dit boek tot de wereldliteratuur. En heb ik er nog nooit een grrristen tegen horen preken.

  4. wat een leuk topic :-)

    Mijn ouders zijn ook 'griffo's', binnen de PKN en behoorlijk progressief. Ik heb er dus zelf ook behoorlijk wat van meegekregen, positief en negatief.

    Ik ben er natuurlijk niet voor niets bij weggegaan, bij mij past het niet. Ik denk bij gereformeerd aan loeiende orgels, mensen die extreem langzaam psalmen in een ouderwetse berijming zingen, een strakke mond opzetten, want niets is leuk natuurlijk, er is het heilig MOETEN en zelf ergens zin in hebben, dat kan niet. Ik geef nu een stereotiepe beeld, maar dit is wat mij heeft doen afstoten van het griffodom.

    Er zijn ook mooie kanten: het zijn vaak, anders dan je zou denken, best tolerante mensen, en in de kerk kan veel besproken worden. Er is erg veel aandacht voor innerlijke geloofsbeleving, als je daarnaar zoekt. Niet in de preek op zondag (die bestaat vooral uit het herkauwen van de gelezen bijbelpassage, over het algemeen :S, maar wel in gespreksgroepen e.d.

    Er is een neiging tot oerhollandse nuchterheid, zuinigheid en 'normaalheid', maar die wordt dan weer gecombineerd met een bepaalde mystiek die me wel aanspreekt :-)

    Ach, ben er toch mee opgegroeid he knipoog_dicht.gif

  5. hoe kan jij nou zeggen dat de levensstijl van bepaalde goths van satan is. Kan jij in hun hoofd kijken of overlegt satan met jou voor hij ze te grazen neemt...pas even op met wat voor uitspraken je doet over je medemens.

  6. anders: ik luister het liefst medieval, folk , "etherische muziek" (denk dead can dance, irfan), en op klassieke muziek geinspireerde nummers smile.gif

    Maar metal en rock zijn bij tijd en wijle ook aan mij besteed, en ik kan ook Rammstein erg waarderen...dat schijnt mensen nog al eens te verbazen van zo'n 'lief meisje' puh2.gif En meer van dat soort rommel, ook houd ik wel van de 'evil' dancemuziek soms, zoals blutengel en die form...Maar mijn hart ligt toch echt bij de medieval, folk etc smile.gif

  7. ik heb vandaag een heel gaaf boek bekeken in een wetenschappelijke boekhandel, over vroegchristelijke magie, vooral in egypte. Met spreuken en zegels en 'geheime woorden' die bepaalde machten zouden moeten bezweren....bepaalde spreuken voor 'geestelijke doop' met allerlei oerkreten erin....

    Heel vaag maar superinteressant!!!

  8. Het was niet mijn bedoeling wie dan ook tot het bot te kwetsen. Ik weet Diakio, dat je mij als christen wat twijfelachtig vond, maar ik dacht dat mijn eerbied en liefde voor de Mis toch zelfs bij jou wel enigzins bekend was. Ik dacht ook, dat zelfs jij wist, dat ik bezig ben mijn geloof te ontwikkelen, dat ik dingen uit wil zoeken, dat ik met bepaalde dingen moeite heb om ze te geloven, maar ze niet afwijs, enkel omdat ik ze niet begrijp. Ik had hier ook niet mijn eigen volledige mening neergezet, ik heb wel ooit hele gesprekken met mensen gevoerd over de Mis en occultisme/alchemie, onder andere in de VKK ja. Ik heb het dan over die vorm van occultisme die toenadering tot God probeert te zoeken, en het goddelijke in de mens wil realiseren. Ik zat met in mijn achterhoofd de vrij-katholieke 'verklaring' van het Miswonder. Die deel ik niet geheel, ik denk dat er toch wel iets meer God en iets minder mens aan te pas komt dan de VKK beweert, maar dat doet niet ter zake. Het gaat erom dat de Mis en het alchemistisch proces van het bereiken van het Goddelijke op een bepaalde manier, in een bepaalde gedachtegang, te vergelijken zijn. Ik zal er niet meer op in gaan, ik doe het toch niet God, maar het was geen bedoeling te schofferen en ook niet om de aanwezigheid van God in de Mis te ontkennen of wat dan ook.

    Mijn oke met engeltje was niet zozeer schofferend bedoeld, meer als een soort toegeven, omdat mijn gedachte was: Robert en ik bedoelen precies hetzelfde, maar dat zal ik hem nooit kunnen uitleggen, dat zal hij ook nooit van mij aannemen. Daarom dat plagerige smileytje, het was helemaal goedgunstig en vriendelijk ebdoeld, ik ben het namelijk met Robert EENS. De katholieke Mis gaat over de consecratie van brood en wijn naar Lichaam en Bloed van Christus, inderdaad. Ik besef nu dat het heel anders uitgelegd wordt, juist omdat ik niet zal kunnen uitleggen wat ik bedoel.

    Ik zou het heel naar vinden als hierop vriendschappen zouden breken, respectvolle banden verbroken, en als er zoveel onbegrip zou blijven.

    Ik bied mijn excuses aan voor mijn opmerking, ik zie in dat hij hier en nu bijzonder ongepast was. Ik hoop dat jullie mijn excuses aanvaarden.

  9. Dank jullie wel voor jullie vertrouwen...uiteraard is dit niet mijn volledige visie op de Mis.

    Ik heb namelijk het belangrijkste, dat Christus in de Mis aanwezig is, niet vermeld.

    En die smiley was een beetje plagerig, maar niet ontkennend bedoeld. Ik wist niet dat ik als zo'n heiden te boek stond boosrood.gif

    Samengevoegde post 21-1-2007 13:48:23:

    leuk is dat, als zelfs iemand met wie ik irl goed contact heb, en heel veel gesprekken over geloof gehad, je afrekent op een raar overgekomen post boosrood.gif

  10. Ik had net een paar songteksten op een ander forum geplaatst, bedacht me dat ik ze hier ook wel neer kon zetten smile.gif

    drie van mijn favorieten, van Dead can Dance. Ze zijn vrij duister, dat is waar, maar dat maakt deel uit van hun schoonhied. En dit izjn nog een paar van de positievere nummers puh2.gif

    In the Kingdom of the Blind the One-Eyed are Kings

    If it were within, within our power

    Beyond the reach of slavish pride

    To no longer harbour grievances

    Behind the mask's opportunist's facade

    We could welcome the responsibility

    Like a long lost friend

    And re-establish the kingdom of laughter

    In the dolls house once again

    For time has imprisoned us in the order of our years

    In the discipline of our ways

    And in the passing of momentary stillness

    We can see our chaos in motion, our chaos in motion

    We can see our chaos in motion

    View our chaos in motion

    And the subsequent collisions of fools

    Well versed in the subtle art of slavery

    of:

    Anywhere out of the World

    We scaled the face of reason

    To find at least one sign

    That could reveal the true dimensions

    Of life, lest we forget

    And maybe it's easier to withdraw from life

    With all of it's misery and wretched lies

    Away from harm

    We lay by cool still waters

    And gazed into the sun

    And like the moth's great imperfection

    Succumbed to her fatal charm

    Any maybe it's me who dreams unrequited love

    The victim of fools who watch and stand in line

    Away from harm

    In our vain pursuit of life for one's own end

    Will this crooked path ever cease to end

    of:

    Enigma of the Absolute

    Saloman hung down her head, laid bare her heart

    For the world to see, she craved for intimacy

    Through darkened doors her aspect veiled with indecision

    Gazed out to sea, she craved lucidity

    Cast adrift from past relationships in her life

    Hoisted up the ideal, this was her saving grace

    Sea's of rage that once assailed her concern for the truth

    Had passed her by and left her high and dry

    In her saviour's arms...(x4)

    Across the sea lies the fountain of renewal

    Where you will see the whole cause of your lonliness

    Can be measured in dreams that transcend all these lies

    And I wish and I pray that there may come a day

    For a saviour's arms...(x4)

  11. Hee Iriacynthe,

    Ik ken beide versies, maar geef de voorkeur aan die van Qntal, omdat die wat melodieuzer is. Ik ben niet zo van de stampmuziek...Ik vind van Helium Vola bijv. Selig een veel mooier nummer,of les habitants du soleil.

    Ontopic: ik vrees dat ik het Latijn te hoog had ingeschat, en dat de sig van Diakio idd dubbelzinnig is...Je had gelijk Edith smile.gif

  12. je hebt gelijk, grr...maar toch zegt mijn gevoel coniunctivus in een van beide gevallen.

    O wacht ik heb het!!! Juist DEZE zin moet in de coni., omdat het een afhankelijke vraagzin is: wat geloof je?"wat mijn meester gelooft".

    big-smile.gif

    Het KAN niet dat deze zinnen in het Latijn niet te onderscheiden zijn. Weg2, jij een woordenboek bij de hand met de functies van quod: coni. ?

    Samengevoegde post 20-1-2007 0:00:49:

    En ik vrees dat een topic over de talen aan beide zijden van de pyreneeën even veel zin heeft als een topic over Bretons....ik zal he zelf vol mogen schrijven. Tenzij Pius hulp nodig heeft bij het vertalen van het Rituel natuurlijk widegrin.gif

    Samengevoegde post 20-1-2007 0:01:33:

    Op vrijdag 19 januari 2007 23:58:36 schreef LaRosa het volgende:

    je hebt gelijk, grr...maar toch zegt mijn gevoel coniunctivus in een van beide gevallen.

    O wacht ik heb het!!! Juist DEZE zin moet in de coni., omdat het een afhankelijke vraagzin is: wat geloof je?"wat mijn meester gelooft".

    big-smile.gif

    Het KAN niet dat deze zinnen in het Latijn niet te onderscheiden zijn. Weg2, jij een woordenboek bij de hand met de functies van quod: coni. ?

    Samengevoegde post 20-1-2007 0:00:49:

    En ik vrees dat een topic over de talen aan beide zijden van de pyreneeën even veel zin heeft als een topic over Bretons....ik zal he zelf vol mogen schrijven. Tenzij Pius hulp nodig heeft bij het vertalen van het Rituel natuurlijk widegrin.gif

    Ik heb het ook nog nooit fatsoenlijk vertaald, lijkt me wel cool een lopende nl. vertaling te maken big-smile.gif

  13. Quote:
    Op vrijdag 19 januari 2007 23:08:37 schreef wateengedoe2 het volgende:

    Euhm, ik zag het net staan en dacht 'oh nee hè ...'. Het betekent nl. ook: "Ik geloof, omdat mijn leider/leraar gelooft' en dat is niet je bedoeling
    smile.gif
    Hellup ... LaRosa, probeer jij het eens!
    puh2.gif

    Volgens mij niet, heb mijn woordenboek niet bij me, maar zou het dan niet quod+ coniunctivus zijn?

    Ik ben heel dom of het is een consecutieve bijzin...

    Samengevoegde post 19-1-2007 23:32:53:

    Quote:
    Op vrijdag 19 januari 2007 23:03:10 schreef wateengedoe2 het volgende:

    [...]

    hamer.gif

    [...]

    Ambo insanae sumus
    widegrin.gif

    ite est yes.gif

    et iste amantes big-smile.gif

    Samengevoegde post 19-1-2007 23:53:04:

    Een ander gaaf ding van Latijn is dat allemaal gave bandjes in het latijn zingen big-smile.gif En dan het liefst middeleeuwse teksten:

    omnis mundi creatura

    quasi liber et pictura

    nobis est in speculum....

    of: tempus transit gelidum

    mundus renovatur

    verque rediit fluridum

    forma rebus datur!!

    etc.

    Ik zag ook al proto-roemeens voorbij komen: gaaf!! Het heeft wel wat weg van een soort arachaïsch catalaans ofzo big-smile.gif

    Niet zo vreemd natuurlijk, want het komt uit dezelfde stam, en toen moesten de slavische invloeden waarsch zich voor het grootste gedeelte nog laten gelden smile.gif

    Mag je hier toruwens ook over catalaans en andere latijnsche talen praten? big-smile.gif

  14. Omdat ik Barber nog moet lezen knipoog_dicht.gif *shame* Ik ben dat overigens wel zo snel mogelijk van plan. Naast de boeken van Anne Brenon, een andere hele grote, en Rene Nelli en Jean Duvernoy. Ik heb Franse artikelen van Anne Brenon gelezen en ik vind ze geweldig, alleeb was tot nu toe de taal een obstakel voor me om aan hele boken te beginnen. Maar het Frans moet me nu toch wel lukken knipoog_dicht.gif

    En ik, in alle eerlijkheid, van mening ben, dat de Als Catars site een goede bron is. Komt op mij betrouwbaar over. Ook omdat hun informatie overeenstemt met veel andere informatie die ik heb, en omdat zich ook op bijv. Brenon en Nelli zeggen te baseren.

    Ik geef nu meteen toe dat het niet fraai van me was je te beschuldigen van 'vergiftigen van de bron', maar het komt op mij over dat dat precies is, wat je ook met mijn bron doet.

    Daarnaast spreken diverse bronnen tegen, dat bijv. de endura een vorm van zelfmoord was, en dat zie ik in jouw stukken doodleuk staan. De endura werd pas zelfmoord in de laatste fase van het katharisme, zoals beschreven in de dossiers van Jacques Fournier.(En na te lezen in Montaillou, eindelijk een boek dat ik WEL heb gelezen).

    Het nare van dit hele bronnengedoe is dat ik heel graag artikelen lees maar zelden aan boeken toekom. En die artikelen zwerven overal in mijn huis en dan ben ik weer te lui ze te gaan zoeken. En bibliotheekboeken die allang terugzijn :}

    Overigens, als je echt veel bronnen gebudneld wil zien: link

    En mijn allerfavorietste bron:http://jean.duvernoy.free.fr/text/pdf/cledat_rituel.pdf

    Het Rituel Occitan big-smile.gifbig-smile.gifbig-smile.gif Een overgeleverde tekst van het consolamentum, met daarin dus de standaardpreek die de oudste parfait doet, een soort korte samenvatting van de leer, door de katharen zelf. Het is occitaans maar met Frans, Latijn en een beetje taalgevoel is het prima te lezen.

    Wat ik graag nog online zou tegenkomen is het liber de duo principiis, de beroemde preek waarin de kathaarse dualistische leer wordt uiteengezet. Ik heb er helaas alleen nog over gelezen, amar die tekst zou ik graag lezen.

    Alles bij elkaar genomen: ik noem weinig bronnen omdat ik daar te lui voor ben en altijd vergeten waar ik ergens wat vandaan heb gehaald. Ik zal er eens achterna moeten als ik tijd heb nosmile.gif

    Maar misschien is het ritueel van het consolamentum een aanknopingspunt om de discussie verder op door te laten gaan? Want dat is een bron van de katharen zelf big-smile.gif

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies op je apparaat geplaatst om de werking van deze website te verbeteren. Je kunt je cookie-instellingen aanpassen. Anders nemen we aan dat je akkoord gaat. Lees ook onze Gebruiksvoorwaarden en Privacybeleid