Spring naar bijdragen

AI als leugengereedschap


Aanbevolen berichten

M.i. zie je meteen dat de foto nep is maar goed. Citaat:

Op zaterdag 11 november was Timmermans op en neer gevlogen naar een congres van Europese linkse partijen. De volgende dag krijgt hij hier kritiek op in de uitzending van WNL op Zondag. Op dezelfde dag verschijnen op X posts die het reisgedrag van de voorman van GroenLinks-PvdA bekritiseren. Enkele van die posts (‘Links lullen, rechts zakken vullen’ en ‘de heer Timmermans vliegt weer terug naar Malaga’) gaan vergezeld van deze foto. Ze bereiken duizenden X-gebruikers. Overigens vloog Timmermans op de heenweg gewoon met een lijnvlucht van Transavia, vanaf Eindhoven. Terug ging hij met Ryanair naar Keulen.

‘Kaviaarsocialist’

Op 14 november krijgt het bereik van de afbeelding een flinke slinger. Zo bereikt een post waarin Timmermans ‘kaviaarsocialist’ wordt genoemd 75 duizend kijkers. En GeenStijl- en HP/De Tijd-columnist Arthur van Amerongen beweert in zijn post met foto dat Timmermans hier in een privévliegtuig zit. Dat bericht scoort 11 duizend kijkers. Als luchtvaartjournalist Menno Swart de afbeelding deelt, bereikt hij 46 duizend mensen. Het parodie-account @riooljournalist bereikt met zijn post (‘even met de jet op en neer’) zelfs bijna 370 duizend X-gebruikers.

?appId=21791a8992982cd8da851550a453bd7f&

Bron: https://www.ad.nl/politiek/echt-of-nep-is-dit-een-foto-van-frans-timmermans-in-privejet-op-weg-naar-malaga~af89d5a3/

Link naar bericht
Deel via andere websites

AI zal ons steeds meer en beter weten te misleiden. Hier is het wel duidelijk fake of goed bewerkt fake te lijken, wat zinloos zou zijn.

Het gevaar in AI is niet zozeer dit. Maar wat als hackers AI baas worden (kwestie van tijd) en massaal de wereld of toch veel daarvan bestelen? En nu alle geld zo goed als digitaal is.. Ik denk dat een mens nog maar gemiddeld 20% via cash doet en de rest digitaal.

AI geraakt in systemen van u waar een goede hacker wel enkele uurtjes mee bezig is. Tenminste als hem uw toestel niet kan infecteren via een email te openen ofzo bv.

Er gaat nog een hele digitale oorlog tussen AI komen. En als ge denkt dat het ons niet zal raken dan, is dat wel verkeerd gedacht.

Link naar bericht
Deel via andere websites
13 uur geleden zei Monachos:

M.i. zie je meteen dat de foto nep is maar goed. Citaat:

M.i. ook. 

Het trieste is dat het mensen nog beïnvloedt ook, je zou toch denken dat we onze hersens niet voor Jan Joker hebben. 

bewerkt door Petra.
Link naar bericht
Deel via andere websites
5 minuten geleden zei Petra.:

M.i. ook. 

Het trieste is dat het mensen nog beïnvloedt ook, je zou toch denken dat we onze hersens niet voor Jan Joker hebben. 

Dat laatste is dus belangrijk. Altijd vragen, nooit zonder meer accepteren wat je wordt voorgeschoteld. AI is niets meer dan een nieuw trucje voor een reeds lang bestaand fenomeen.

Link naar bericht
Deel via andere websites
12 minuten geleden zei Dat beloof ik:

Altijd vragen, nooit zonder meer accepteren wat je wordt voorgeschoteld

Haha...zoals je weet is dat de aard van dit beestje 😉 (Hetgeen op andere fora niet zo ehhhhh werd gewaardeerd. Gelukkig lijkt Sjako wat bedachtzamer).

bewerkt door Petra.
Link naar bericht
Deel via andere websites

Er staat ook een goed artikel in de NRC over AI : Machinemensen

 

„De term kunstmatige intelligentie suggereert: er is menselijke intelligentie en er is kunstmatige intelligentie, alsof AI op een natuurlijke manier de plaats van onze menselijke intelligentie zou kunnen innemen. Maar het is geen nabootsing van menselijke intelligentie. Het is een andere vorm van rationaliteit, die voornamelijk gebaseerd is op de wil om menselijke situaties te optimaliseren en het grootste deel van het bestaan te commercialiseren. Natuurlijk zijn er ook niet-commerciële toepassingen, maar wat mij interesseert, is de bredere structuur. De hele 20ste eeuw wordt gekenmerkt door rationalisering: alles beter organiseren, efficiënter maken, optimaliseren. Digitale technologie, dus ook AI, ligt in het verlengde daarvan. Het zijn geen onafhankelijke wetenschappers aan universiteiten die proberen iets te bouwen dat lijkt op menselijke intelligentie. AI wordt ontwikkeld door de techindustrie, met een winstoogmerk. Het dient geen publieke, maar private belangen.”

We zouden generatieve AI moeten verbieden. Want waar komt deze AI-revolutie eigenlijk vandaan? Het is geen maatschappelijk project, het is niet dat een meerderheid van de samenleving zegt: laten we dit doen, laten we met elkaar deze kant op gaan. Het is een handjevol ingenieurs, de techindustrie, een paar duizend mensen, die opeens dit soort systemen maken en op de markt gooien, die het menselijke leven volledig gaan veranderen. Dat zouden we gewoon niet moeten accepteren. De sleutel tot de toekomst van de mensheid zou niet in handen moeten zijn van zo’n klein clubje techmiljardairs.”

Link naar bericht
Deel via andere websites
2 uur geleden zei Petra.:

M.i. ook. 

Het trieste is dat het mensen nog beïnvloedt ook, je zou toch denken dat we onze hersens niet voor Jan Joker hebben. 

In dit geval zal de nepfoto bij bepaalde tegenstanders van Timmermans een aantal vooroordelen bevestigen zodat het neerkomt op 'zie je nou wel?'

Ik ben zelf overigens noch voor, noch tegen Timmermans. 

Link naar bericht
Deel via andere websites
2 uur geleden zei Petra.:

We zouden generatieve AI moeten verbieden. Want waar komt deze AI-revolutie eigenlijk vandaan? Het is geen maatschappelijk project, het is niet dat een meerderheid van de samenleving zegt: laten we dit doen, laten we met elkaar deze kant op gaan. Het is een handjevol ingenieurs, de techindustrie, een paar duizend mensen, die opeens dit soort systemen maken en op de markt gooien, die het menselijke leven volledig gaan veranderen. Dat zouden we gewoon niet moeten accepteren. De sleutel tot de toekomst van de mensheid zou niet in handen moeten zijn van zo’n klein clubje techmiljardairs.

Waarom verbieden?

Waar de 'revolutie' vandaan komt is vrij eenvoudig: het is een term die door de reclame is omarmd en het goed doet. Het komt modern over.  Maar de zoektocht om zaken technisch te perfectioneren is al zo oud als de mens.

En zoals altijd zullen er wel ergens mensen zijn die er duivels werk in zien.  Ook dat is normaal: als je het niet snapt betiteld  je het als Duivel of God 

bewerkt door Dat beloof ik
Link naar bericht
Deel via andere websites
50 minuten geleden zei Dat beloof ik:

Waarom verbieden?

Waar de 'revolutie' vandaan komt is vrij eenvoudig: het is een term die door de reclame is omarmd en het goed doet. Het komt modern over.  Maar de zoektocht om zaken technisch te perfectioneren is al zo oud als de mens.

En zoals altijd zullen er wel ergens mensen zijn die er duivels werk in zien.  Ook dat is normaal: als je het niet snapt betiteld  je het als Duivel of God 

Ook de techindustrie waarschuwt voor AI. Ik zie nog geen wapenindustrie die tegen wapens waarschuwt.

Als de eigen groep al waarschuwt voor de grote gevaren is er wel heel wat aan de hand.

Link naar bericht
Deel via andere websites

Dus terwijl mensen zich zorgen maken over fysieke oorlogen, zal de digitale oorlog meer mensen treffen.

Ieder toestel, iedere woonst, ieder bedrijf, ieder kantoor is reeds "geïnfecteerd."

En dat is zo met singularities, je weet nooit zeker waar ze op uit komen als het eens fout gaat.

Zie hoeveel goeds AI ons reeds bracht, maar wat als het eens echt goed fout gaat? Wat is de schade dan? Het probleem is niet de AI, het probleem is dat slechte mensen dat over tijd zelf weten te programmeren. Een bank beroven doe je dan vanop de andere kant van de wereld.

Link naar bericht
Deel via andere websites
1 uur geleden zei Dat beloof ik:

Waarom verbieden?

Het was een citaat uit het artikel van Éric Sadin (techfilosoof)  

In zijn nieuwe boek beschrijft de Franse techfilosoof Éric Sadin een zorgwekkende toekomst: de mens beweegt zich als een zombie door een alomtegenwoordige digitale wereld, voortgestuwd door een spookachtig algoritme. „Het leven in ons dreigt gedoofd te worden.”

De link werkt volgens mij niet, misschien zo wel. https://www.nrc.nl/nieuws/2023/11/10/de-sleutel-tot-de-toekomst-van-de-mensheid-zou-niet-in-handen-moeten-zijn-van-zon-klein-clubje-techmiljardairs-a4180444

Wat ie bedoelt met generatieve AI , (hetgeen hij vindt wat we zouden moeten verbieden) =   "met generatieve AI doelt Sadin niet alleen op chatbots als ChatGPT die tekst genereren, maar ook op AI-gegenereerde video en audio: voiceclones, deepfakes, beelden gemaakt door image generators zoals DALL-E en Midjourney"   

 

Het waarom beschrijft ie zo: 

"Wat ik zie ontstaan, is een soort gegeneraliseerd ‘promptisme’. In plaats van dingen zelf te doen, gaan we instructies geven aan het AI-systeem. Bestel mijn boodschappen, vind een geschikte partner voor me, vertel me wie ik moet aannemen voor deze baan, ontwikkel een strategie voor mij, schrijf een versie van mijn lezing speciaal voor mijn publiek hier in Colombia, enzovoort. Het grote promptisme betekent: we doen nergens meer moeite voor, we hoeven onze intellectuele capaciteiten niet meer te gebruiken.”

Sadin geeft een voorbeeld uit het onderwijs. „Je ziet nu al dat leerlingen van tien jaar oud geen opstellen meer schrijven, maar een opdracht aan een AI-systeem geven – om een werkstuk te produceren dat het resultaat had moeten zijn van inventieve, creatieve activiteit. Het leren van de taal, het inspannen van de geest, ergens moeite voor doen. Zweten, ploeteren, lijden. Schrijven is niet makkelijk, maar het is ook de weerslag van onze individualiteit, van ieder wezen: spreken in de eerste persoon, ons uitdrukken op onze eigen manier, op ons eigen niveau, zowel in het dagelijkse leven als in grote romans. Daarom vind ik dat generatieve AI een bedreiging vormt voor menselijke expressie, een van de meest fundamentele aspecten van het mens-zijn.”

 

36 minuten geleden zei Monachos:

Eens ze AI voor hacken gaan toepassen, is het hack van de dam.

😂

bewerkt door Petra.
Link naar bericht
Deel via andere websites
1 uur geleden zei Monachos:

Eens ze AI voor hacken gaan toepassen, is het hack van de dam.

Het zal niet van de poes zijn alleszins.

We weten letterlijk niet waar we voor staan. Maar het is niet meer tegen te houden. Verbieden gaat het niet tegenhouden, heeft nooit iets tegengehouden. Iets verbieden geeft enkel een strafmaat. Maar hoe gaat ge iemand over het internet pakken die zichzelf via 1001 servers omzeild? Bovendien is er meer onzichtbaar geld dan zichtbaar en kunt ge het zoveel verplaatsen onder zoveel transacties dat het op minuten tijd verdwenen en ontraceerbaar is.

We moeten ons geen zorgen maken over AI, maar wel hoe het toegepast zal worden. Hopelijk zijn ze zich daar draconisch op aan het voorbereiden. Want AI leert zichzelf en wat ze leren delen ze onder elkaar. Al die kennis ligt letterlijk voor het grijpen voor iedereen en iedereen kan AI programma's over internet draaien.

Het hek is al van de dam.

Link naar bericht
Deel via andere websites
10 minuten geleden zei Fundamenteel:

Het zal niet van de poes zijn alleszins.

We weten letterlijk niet waar we voor staan. Maar het is niet meer tegen te houden. Verbieden gaat het niet tegenhouden, heeft nooit iets tegengehouden. Iets verbieden geeft enkel een strafmaat. Maar hoe gaat ge iemand over het internet pakken die zichzelf via 1001 servers omzeild? Bovendien is er meer onzichtbaar geld dan zichtbaar en kunt ge het zoveel verplaatsen onder zoveel transacties dat het op minuten tijd verdwenen en ontraceerbaar is.

We moeten ons geen zorgen maken over AI, maar wel hoe het toegepast zal worden. Hopelijk zijn ze zich daar draconisch op aan het voorbereiden. Want AI leert zichzelf en wat ze leren delen ze onder elkaar. Al die kennis ligt letterlijk voor het grijpen voor iedereen en iedereen kan AI programma's over internet draaien.

Het hek is al van de dam.

Skynet? 🤔

 

Link naar bericht
Deel via andere websites
7 uur geleden zei Monachos:

Skynet? 🤔

 

Ja en neen. Ik weet niet of zoiets zou gebeuren. Ik spreek meer over slechte mensen die AI met slechte bedoelingen inzetten.

Als een hacker geen toestel kan infecteren, is het een langdurig proces om dat toestel te hacken. Voor AI zou dat echter geen probleem zijn. Die breken in op ludieke seconden want ze weten alle maar ook alle code. Het zal de roof van het millenium worden.

 

Link naar bericht
Deel via andere websites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gast
Antwoord op deze discussie...

×   Plakken als rijke tekst.   Opmaak herstellen

  Er zijn maximaal 75 emoticons toegestaan.

×   Je link is automatisch geïntegreerd.   In plaats daarvan als link tonen

×   Je voorgaande bijdrage is hersteld.   Tekstverwerker leegmaken

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen in vanaf URL.

×
×
  • Nieuwe aanmaken...

Belangrijke informatie

We hebben cookies op je apparaat geplaatst om de werking van deze website te verbeteren. Je kunt je cookie-instellingen aanpassen. Anders nemen we aan dat je akkoord gaat. Lees ook onze Gebruiksvoorwaarden en Privacybeleid