-
Aantal bijdragen
4.335 -
Geregistreerd
-
Laatst bezocht
Waarderingsactiviteit
-
Thinkfree reageerde op Figulus in Nooit meer oorlog!
Je gebruikt het woord moord, terwijl het in de context van oorlog in de meeste gevallen gaat om het tragische maar onvermijdelijke gevolg van militaire acties: doden. Dat is een fundamenteel verschil. Moord impliceert intentie tot individuele eliminatie buiten enig oorlogsrecht om, terwijl het hier meestal gaat om collateral damage binnen een gewapend conflict. Je emotionele framing helpt het debat niet vooruit.
Per slot van rekening was het Hamas dat op 7 oktober bewust baby’s en burgers afslachtte – met opzet, met messen, van dichtbij. Dat is moord, geen collateral damage. Wie dan vervolgens een oorlog uitlokt en zich achter burgers verschuilt, kan moeilijk doen alsof elke tragische burgerdode aan de andere kant moord is. Dat is niet alleen hypocriet, het is morele omkering. Verwerpelijk criminelengedrag dat alle schuld van zich afschuift.
-
Thinkfree reageerde op Figulus in Nooit meer oorlog!
Het begrip genocide is niet zomaar een label voor gruwelijk oorlogsgeweld of disproportioneel optreden. Het is een juridisch begrip met een duidelijke definitie: de intentie om een volk, geheel of gedeeltelijk, uit te roeien als zodanig. Als Israël werkelijk genocide zou willen plegen, dan beschikte het over de militaire middelen om dat binnen één dag af te ronden. Dat is niet het geval. Wat er gebeurt is vreselijk, maar vrees, woede of verontwaardiging zijn geen rechtvaardiging om definities geweld aan te doen. Wie genocide roept bij elke massale militaire operatie, banaliseert het woord, en dat is een klap in het gezicht van echte genocide-slachtoffers wereldwijd.
Wat mij stoort is dat sommige mensen niet zozeer rouwen om het leed van onschuldige slachtoffers, maar het gebruiken als morele stok om mee te slaan. Dat is geen mededogen, dat is leuren met andermans ellende om hun eigen gelijk mee te halen. Het slachtofferschap van anderen wordt dan opeens een wapen in een morele strijd die vooral draait om zichzelf goed voelen. En dat is misschien nog wel cynischer dan de politieke keuzes waar ze zogenaamd tegen ageren.
Huilie huilie met je emotionele gelul
Alsof de wereld stopt door jouw gevoel
Tranen als wapens, een toneelstuk vol pathos
Maar de feiten verdrinken niet in jouw chaos
Je roept om recht, maar meet met twee maten
Verontwaardiging, zorgvuldig geëtaleerde staten
Een kind in je zinnen, een bom in je toon
Maar moraal zonder ruggengraat blijft gewoon schoon
Huilie huilie, weer een klaagzang gereed
Terwijl jij paradeert op andermans leed
De oorlog is vuil, ja dat weet ik ook
Maar ik brand geen vlag op andermans rook
Dus droog je tranen, pak feiten erbij
Of zwijg gewoon, en laat het oordeel vrij
Want huilen om gelijk is een zwaktebod
En geen pad naar vrede, recht of God
Jankerd
-
Thinkfree reageerde op Breuk in De drie eenheid is een terechte afleiding uit de bijbel
Ja hoor, alle niet JG bijbelvertalers zien het fout 😀
Kolossenzen 1:15 zegt:
“Hij is het beeld van de onzichtbare God, de eerstgeborene van de hele schepping.”
Deze tekst wordt vaak aangehaald in discussies over de goddelijkheid van Christus. De sleutel zit in het woord “eerstgeborene” (Grieks: prōtotokos). Er zijn twee hoofdmanieren om dit uit te leggen:
1. Niet “eerst geschapen”, maar “eerste in rang”
In het Grieks betekent prōtotokos vaak niet “eerste die geboren is” in tijd, maar “eerste in rang, positie of status”. In de Bijbel wordt dit woord ook zo gebruikt:
• Psalm 89:27 (HSV): “Ik zal hem tot een eerstgeborene maken, tot de hoogste van de koningen van de aarde.”
→ David was niet de oudste van zijn broers, maar werd wel “eerstgeborene” genoemd als een titel van voorrang.
In deze lijn zegt Paulus dus dat Jezus de hoogste en unieke positie heeft boven de schepping – niet dat Hij zelf deel is van de schepping.
2. De context van Kolossenzen 1:15–17
Als je de verzen eromheen leest, blijkt dat Paulus niet bedoelt dat Jezus geschapen is:
“Want in Hem zijn alle dingen geschapen… alle dingen zijn door Hem en voor Hem geschapen. En Hij is vóór alles, en alle dingen bestaan tezamen door Hem.” (Kol. 1:16–17)
→ Als alle dingen door Christus geschapen zijn, dan kan Hij zelf niet geschapen zijn. Hij bestaat vóór alles en is de schepper, niet een schepsel.
3. Christus als het “beeld van de onzichtbare God”
Dat betekent niet dat Hij een “kopie” is, maar dat Hij volmaakt openbaart wie God is. Zie ook:
• Johannes 14:9 – “Wie mij gezien heeft, heeft de Vader gezien.”
Dat versterkt het idee dat Jezus niet een lager wezen is, maar God zichtbaar in mensvorm.
Dus Kolossenzen 1:15 leert niet dat Jezus het eerste geschapen wezen is, maar dat Hij:
• de hoogste rang in de schepping heeft,
• de Schepper zelf is,
• en als beeld van God zijn wezen perfect openbaart.
Precies dat klopt
-
Thinkfree reageerde op Barnabas in Israël en Hezbollah, de jihad continueert.
Je hebt geen idee van de waarheid. Er zijn verschillende getuigenissen van mensen die opgegroeid zijn in de Palestijnse omgeving. Israël heeft begrip voor dit soort mensen. Mosab Hassan Youssef is een dergelijk persoon. Van hem komt veel informatie over de waarheid.
-
Thinkfree ontving een reactie van Flawless victory in Israël en Hezbollah, de jihad continueert.
Jij weet helemaal niet wat de kat wil.
Moderators daar hebben verstand.
Heb ik je uitgelegd maar blijkt niet bij je door te dringen.
Wat een onzin, laat jezelf nakijjken.
Haha het blijft leuk.
Wat een logica inderdaad bedank je vriendjes hamas hier maar voor, gaat de komende tijd nog erger worden.
Dat was wel hun motief altijd al, alleen hebben ze het vermogen niet om het uit te voeren.
Idd dat is genocide, de gijzelaars brachten ze mee om hun eigen voortbestaan te garanderen.
Hahaha ... Deze is ook goed, in welke illusie leef jij kerel.
IQ van een drop veter.
Dat is een feit.
Een hond die miljarden gratis krijgt om de gazastrook te voorzien en het lekker investeert in oorlogstuig.
Om vervolgens met zijn volgevreten barst zijn buurman besluit aan te vallen waar hij ook gratis water en energie vandaan haalt.
Donder toch op met je valse analogie.
Bijtende honden die het goed hadden en het nog beter hadden kunnen hebben, moeten afgemaakt worden.
-
Thinkfree ontving een reactie van Flawless victory in Israël en Hezbollah, de jihad continueert.
Iedereen is een beetje autist.
Verstand met een opleiding vergelijken, haha deze vind ik ook leuk.
Ze erkennen Israël niet dufus de reden waarom ze terug willen maar die grenzen is omdat het een militaire strategische zet is dombo omdat het hun op geen enkel andere manier lukt.
Je denken zeker dat Israël gek is, jij bent dat blijkbaar wel.
Die worden niet zomaar in de gevangenis gestopt dufus, jij leeft echt in sprookjesland.
Heb geen reden om de zwaartekracht te ontkennen, als jij door hamas van een dak afgegooid wordt om je atheïstisch gedachtegoed zal ik het ook niet ontkennen.
Israël vermoed geen terrorisme, terrorisme is een feit, en dat dient aangepakt te worden.
-
Thinkfree ontving een reactie van Aristarkos in onder de lhbtqa+ vallen in het christendom
Lul toch niet zo dom man, je plaats je mening idd.
Het wekt enkel en alleen irritatie op omdat wij telkens hetzelfde mantra aan moeten horen die al keer op keer zijn weerlegt.
Dat maakt jullie trollen, of jullie lange termijn geheugen werkt niet zo goed dat kan ook.
-
Thinkfree reageerde op sjako in Mattheus 25:46 is het afsnijding, pijn of straf
Hier laat je weer zien dat je er totaal niks van begrijpt of wilt begrijpen. Als God dat gedaan had dan was de strijdvraag juist in het voordeel van satan uitgevallen en was de oplossing verder dan ooit. Bijv als je naar Job kijkt. Was Job oprecht of was hij zo rechtvaardig naar God toe omdat God hem beschermde. Precies die vraag stelde hij aan Jehovah. Job 1:9 Maar Satan antwoordde Jehovah: ‘Het is toch niet voor niets dat Job ontzag voor God heeft? 10 U hebt als bescherming een omheining geplaatst rond hem en zijn huis en alles wat hij heeft. U hebt het werk van zijn handen gezegend, en zijn veestapel breidt zich steeds meer uit in het land. 11 Maar steek voor de verandering uw hand eens uit en tast alles aan wat hij heeft. Dan zal hij u zeker recht in uw gezicht vervloeken.’ 12 Toen zei Jehovah tegen Satan: ‘Goed, alles wat hij heeft, is in je hand. Alleen hemzelf mag je niet aanraken!’ Daarna ging Satan bij Jehovah weg.
Dus als God had ingegrepen zou satan zeggen: ‘Zie je wel, ze luisteren alleen maar naar U omdat U ze beschermd.’
En ook: hoe kan de mensheid bewijzen dat ze het wel zonder God kunnen als God ze zo massaal helpt? De hele strijdvraag zou in het voordeel vallen van satan.
Onzin, en dat weet je zelf ook wel. Daniël 2 bijv voorspelt de hele wereldgeschiedenis duizenden jaren van tevoren. Het is allemaal uitgekomen.
-
Thinkfree ontving een reactie van milou.christen in onder de lhbtqa+ vallen in het christendom
Volgens mij weet jij het antwoord al, en wil je gekieteld worden in het uitleven daarvan zoals sommige hierboven doen.
Als christenen moeten wij openstaan voor correctie en zelfverloochening, alles tot eer van Christus. Zoniet is het beter jezelf geen christen te noemen, want dan ben je dan namelijk niet.
Je lust voor God zetten is afgoderij.
-
-
Thinkfree reageerde op Fundamenteel in Weten wat te doen en het niet doen...
Gewoon eens omgaan met vrouwen. Wie weet is uw goesting dan wel snel over. Tenzij het een tradwife is.
Ik doe wel aan seks hoor. Maar ik heb er geen politiek bij nodig.
Als je in je broek wil pissen van het lachen:
"I am wearing an equal sign to show you I am a good person."
-
Thinkfree ontving een reactie van Fundamenteel in Abortus als mensenrecht
Moord als mensenrecht, juist. Gewoon omdat ik sex wil wanneer ik wil, maar geen kinderen, dus vandaar het recht op moord.
En de argumentatie om te zeggen ja moord gebeurd toch wel dus dan maar legaal dan is het ook niet meer zo erg.
-
-
Thinkfree ontving een reactie van Chaim in Aanval van Hamas op Israël
Arabië en Israël ja het grote Israël moet kapot want die arme arabieren hebben totaal geen ruimte om te leven.
🤣
Ze worden door hun medemoslimgenoten gedwongen om te blijven, krijgen miljarden aan geld en weten het op de één of andere manier nog te verkloten, en nog zijn er idioten die in hun pr oorlogje trappen, om Israël als boosdoener weg te zetten.
En ja een ruime meerderheid in Gaza steunt Hamas, met andere woorden de ellende hebben zij aan zichzelf te danken.
Daarnaast is Israël nog zeer mild in hun oorlogvoering zij spenderen miljarden om hamas supporters te onzien terwijl Hamas blinde raketten blijft schieten.
En aan het eind van het lied heb ik dit geschreven omdat jij een terrorist in Duitsland verdedigd.
De domkop hier dat ben jij.
-
Thinkfree ontving een reactie van Chaim in Aanval van Hamas op Israël
https://www.nu.nl/buitenland/6315253/agent-die-gewond-raakte-bij-mesaanval-in-duitse-mannheim-overlijdt-na-coma.html#nujij
Desbetreffende agent is overleden.
-
-
Thinkfree ontving een reactie van Flawless victory in Aanval van Hamas op Israël
Dat is toch ook geen verrassing, en maar met de miljoenen naar Europa toehalen. Vraag me af welke elitaire satanische club daarachter zit.
Without lies islam dies,
"Islam is the religion off peace"
🤣 Laat me niet lachen.
Ja de redenatie van pro-palie's, 🤣
-
-
Thinkfree reageerde op Chaim in Aanval van Hamas op Israël
Stel jij Jezus gelijk aan die geweldadige Islamitische pro-Pal rotzooi? Dat is nou niet echt het groepje lieden dat honger lijdt.
-
-
Thinkfree ontving een reactie van Chaim in Aanval van Hamas op Israël
Dat is toch ook geen verrassing, en maar met de miljoenen naar Europa toehalen. Vraag me af welke elitaire satanische club daarachter zit.
Without lies islam dies,
"Islam is the religion off peace"
🤣 Laat me niet lachen.
Ja de redenatie van pro-palie's, 🤣
-
Thinkfree ontving een reactie van Flawless victory in Hoe bewijs je de openbaring van God en de autoriteit van de bijbel
Als God een narcist was, had ie ons niet geschapen.
God wil dat jij hem op nummer 1 zet, voor jou eigen gewin. Gods rechtmatig plek staat ver boven de nummer 1.
-
Thinkfree ontving een reactie van Fundamenteel in Hoe bewijs je de openbaring van God en de autoriteit van de bijbel
Als God een narcist was, had ie ons niet geschapen.
God wil dat jij hem op nummer 1 zet, voor jou eigen gewin. Gods rechtmatig plek staat ver boven de nummer 1.
-
Thinkfree reageerde op Flawless victory in Waar is de topic over de inval van Hamas in Israël gebleven?
De zich verlicht wanende geest(en) onder ons zijn zo verlicht dat ze zelf niet meer nadenken. Ze zijn in het Nirwana opgegaan. Sommige deden zelfs hun account en berichten en topics in het niets verdwijnen. 😂
-
Thinkfree ontving een reactie van Flawless victory in Waar is de topic over de inval van Hamas in Israël gebleven?
Je vraagt je af of sommige mensen nog wel nadenken kunnen, sjonge jonge wat kan een mens ver vallen.